Na to, že je únor nejkratší měsíc v roce a stále ještě se nesmí koncertovat, jsme toho ještě společně s lednovými událostmi stihli opravdu dost a dost.

24.1. spatřil světlo světa náš dlouho připravovaný videoklip Přidej, který se natáčel v létě předchozí roku ve spolupráci s WildcatFilms. I po více než měsíci nás stále baví, hned bychom se na lokace vrátili a dali si nějaké to točené s kámoši… No dřív nebo později se určitě dočkáme.

 

Krátce po vydání nového klipu se konečně spustily naše nové stránky www.thedrops.cz, o které se postaral náš úžasný kamarád Honza Mencl, kterému ze srdce děkujeme. Kdo znal naše staré stránky, ten ví, že to bylo opravdu velmi potřeba. Na těchto stránkách vás budeme informovat o všem podstatném dění v kapele, zatím si můžete přečíst třeba o naší historii (https://thedrops.cz/o-nas/) a doufáme, že se na nich velmi brzy objeví i termíny koncertů.

Celkově se měsíc únor se nesl především ve finišování příprav chystaného debutového alba BOD ZLOMU. To víte, udělat desku, to není jen tak – nejdřív se musí všechno nahrát – nástroje, zpěvy, vokály, a to tak, aby byli všichni spokojení a všechno perfektní („hele kámo, ty to neslyšíš, jak jsi tady ujel? No tak vidíš, tak znovu a tentokrát to nepotentuj“).to nám zabralo skoro na den přesně rok. Uznáváme, že je to nestandartně dlouhá doba, ale věříme, že výsledek stojí za to.

Tímto bychom chtěli moc poděkovat zvukaři Marku Ženklovi, který se do nás asi zamiloval (jinak si to vážně nedovedeme vysvětlit) a strávil jak s námi, tak s naší muzikou předlouhé hodiny.

To bychom měli nahrávání, pak se musí všechno nachystat na vydání, připravit materiály pro fyzické nosiče, zařídit tohle a támhleto, samozřejmě mastering… No je toho až až. Zvláště když BOD ZLOMU je naše první album za celých dlouhých 8 let na scéně a jako takové nejen že mapuje naši tvorbu od začátku po současnost, ale má také nabídnout to nejlepší z The Drops. No nebudeme lhát, jsme z toho nervózní jak sáňky v létě. Už aby to bylo. Sami se nemůžeme dočkat, až si nás pustíme třeba na Spotify nebo Applemusic, a jako správní fajnšmekři si taky prolistujeme booklet přiložený u CD.

Na konci února se nám podařilo natočit klip k další písni z alba, který vyjde až bezprostředně před vydáním alba samotného. Jaká píseň to bude a jak bude klip vypadat prozradíme později. Následující tři týdny budou náročné pro každého a ani my nebudeme výjimkou. Přejeme všem pevné zdraví a nervy a věříme, že to společně zvládneme!


Foto: Jiří Šebek