V sobotu 8. října jsme odehráli dlouho plánovaný a očekávaný koncert k 10. výročí od založení kapely The Drops. Přípravy byly dlouhé a někdy poměrně komplikované, nakonec vše klaplo, a tak jsme mohli v sobotu v poledne začít v divadle Dobeška s přípravami zvukové a osvětlovací techniky, brzy potom se začali chystat kameramani. Jako kapela jsme se začali na místě činu scházet od půl třetí odpoledne. Jako první z hostů dorazil na zkoušku Pavel Válek, po něm taky Peter Freestone a nakonec taky Petr Hrdlička. Viktor Dyk bohužel ze zdravotních důvodů svou účast na koncertu na poslední chvíli odvolal.

Od půl sedmé se začali scházet ti nejdůležitější – diváci. Nakonec se vás sešlo asi 150! Krátce po osmé hodině jsme vyběhli za krásného potlesku na pódium, kde jsme začali novou písní Síla je v nás, na kterou navázala úvodní píseň našeho alba Bod Zlomu Tajemná. Ne dlouho po začátku koncertu jsme na pódiu přivítali prvního hosta, našeho bývalého kytaristu Pavla Válka, se kterým jsme se v naší sestavě před čtyřmi lety rozloučili. Společně jsme zahráli píseň Tisíckrát. Následoval set písní z našich raných let – Neznámá, Běžící štěstí a Cesta do pekel –, které byly naše vůbec první ještě předtím, než k nám v roce 2013 definitivně přišel Honza Doskočil jako zpěvák. Symbolicky jsme navázali křtem desky Bod Zlomu, která je naopak relativně novým počinem (rok 2021). Na podiu se s námi křestu zúčastnil náš první manažer Tomáš Burian st., zvukař Marek Ženkl a patron alba a náš dlouholetý kamarád Peter Freestone.

Druhá půle koncertu začala svižně písněmi Pražákům těm je hej (cover Pražského Výběru) a Mládí není napořád, naší novinkou z letošního roku. Došlo i na píseň Zdroj Romana Dragouna, kterou měl původně zazpívat nemocný Viktor Dyk, nakonec se jí ale zhostil náš Honza. Vyvrcholením koncertu byla známá pecka Síla starejch vín, kterou jsme si zahráli s naším posledním hostem, zpěvákem Petrem Hrdličkou z kapely ŠKWOR. Zakončení setu před přídavky patřilo, jak už je poslední léta zvykem, písni Díky za zázrak z desky Bod Zlomu. Diváci si ale vytleskali přídavek, který rozjel krátkým sólem na bicí Tomáš Burian, ze kterého rovnou rozjel píseň Přidej. Tu následovala klasika Vzhůru a úplně poslední tóny večera obstarala naše poslední letošní novinka, pop-rocková balada Na cestách. Za bujarého potlesku publika nás po dvou a půl hodinách nepřetržitého hraní vyprovodila instrumentální verze písně Fix youod kapely Coldplay a my všichni jsme měli slzy na krajíčku.

Moc děkujeme všem, kteří nám za 10 let drželi palce, chodili na naše koncerty anebo nám dokonce i různě pomáhali, ať už materiálně, finančně nebo mentorováním. Věříme, že dalších deset let bude alespoň stejně dobrých, a ještě mockrát se spolu sejdeme na podiu. Je to totiž jeden z těch nejkrásnějších pocitů, které známe.

DĚKUJEME! DĚKUJEME! DĚKUJEME!